18.10 2022

ЗАХОДИ ДЛЯ ОБОВ'ЯЗКОВОГО ВКЛЮЧЕННЯ У ПРОЦЕС ЕКСПЛУАТАЦІЇ ПРИВАТНОЇ ТА ГРОМАДСЬКОЇ ВЛАСНОСТІ

ПРОФІЛАКТИКА ВАЖЛИВІША І ДЕШЕВША РЕАКЦІЇ

Осінні дощі вже поруч. Рясні опади можуть призвести до численних проблем, включаючи повені і зсуви, які ставлять під загрозу майно, людські життя, завдають шкоди будівлям та інфраструктурі. У сільській же місцевості знищують посіви і навіть худобу. При підготовці до сезону дощів важливо розуміти ступінь ризику і збитку, які можуть викликати екстремальні погодні явища.

З проливними дощами або таненням снігу приходять повені, які можуть вплинути на здоров’я і привести до проблем, у тому числі: хвороби від забрудненої питної води, розлив небезпечних матеріалів, цвіль в будинках і збільшення популяції хвороботворних комах. Коли струмки, річки й озера переповнюються, небезпечні патогени, що переносяться водою, можуть потрапити в джерело питної води.

Коли сильні зливи ушкоджують каналізаційні системи, стічні води можуть переливатися у прісні водойми, де мешкають риби і відпочивають люди. У сільській місцевості рясні опади вимивають добрива та інші поживні речовини у водні шляхи, що в кінцевому підсумку призводить до хімічних забруднень та вимирання флори і фауни.

Важливо розуміти, що болота, канави, ставки і струмки становлять те, що називається “відкритою” мережею наших водних систем, у той час як труби і водопропускні труби є “закритими” каналами для дощових вод. Власники (приватні особи або організації) нерухомості несуть відповідальність за підтримання зливових дренажних систем на їх володіннях у робочому стані. Після того, як зливова вода залишає приватну власність, вона може стікати в придорожні канави, каналізаційні труби, бордюрні і водостічні системи, а також решітки зливових колодязів, які обслуговуються місцевими експлуатаційними організаціями. Отже, хто несе відповідальність за підтримання водовідведення та каналізації? Коротка відповідь – всі.

Як міська влада може підготуватися?

Міські експлуатаційні служби і установи можуть підготуватися до осінньо-весняного сезону, оновлюючи і підтримуючи об’єкти інфраструктури, покращуючи інструкції і плани дій у разі стихійних лих. Запобіжні заходи в контрольному списку перед сезоном повинні включати:

  • Визначення зон, схильних до затоплення, такі як водопропускні труби та жолоби з гратами. Також проведення частих профілактичних оглядів і технічного обслуговування водовідвідних мереж.
  • Очищення приймальних грат до і відразу після дощу, щоб переконатися, що сміття не засмітило грати, аби далі не спричинити надлишок води.
  • Проведення заходів для ідентифікації утворення будь-яких провалів або ділянок розущільнення ґрунтів при відмові зливової системи на прихованих ділянках.
  • Перевірка і профілактичне обслуговування об’єктів дорожнього будівництва і дренажних систем.
Як власники нерухомості можуть підготуватися?

Готовність до вологої погоди також має вирішальне значення для власників приватної нерухомості. Ось декілька пунктів, які треба включити в список “важливих справ” кожного власника:

Ознайомтеся з історією та вразливістю вашого регіону до повеней і місцевими планами екстреної евакуації.

  • Підготуйте свій власний план, у тому числі, де ваша сім’я буде жити в разі повені і що ви будете робити, якщо джерело води стане забрудненим.
  • Прочистіть зливові водостоки (наприклад, стоки з під’їзної дороги, стоки з вимощення, жолоби і водостічні труби) до і відразу після дощу. Сильний дощ може змити сміття назад на решітку, що може привести до надлишку води.
  • Переконайтеся, що насоси відстійника (колодязя) знаходяться у робочому стані. Майте резервний насос відстійника і резервне джерело електроенергії, якщо ви втратите живлення під час сильної зливи.
  • Переконайтеся, що ваші приватні септики працюють належним чином, і попросіть сантехніка періодично перевіряти їх.
  • Найміть інженера-дослідника для діагностики, якщо є будь-які провали (або воронки) або будь-які ознаки відмови зливової системи, такі як розрив труб і блокування зливових стоків.
  • Якщо ви бачите листя, скошену траву, пляшки, сміття перед зливовою каналізацією, то, будь ласка, складіть або ізолюйте його до наступного дощу.