03.05 2022

ЗМІЦНЕННЯ І ВИРІВНЮВАННЯ ПОКРИТТІВ ПРИЧАЛІВ, ПОРТІВ І НАБЕРЕЖНОЇ

Геополімерні смоли не вступають в контакт з водою і здатні зберігати стабільний стан у вологому середовищі протягом тривалого часу. Ці якості дозволяють використовувати геополімери для підйому, вирівнювання і стабілізації об’єктів інфраструктури портів.

Сучасні технології GeoResin використовують для підйому і стабілізації бетонних покриттів в морських і річкових портах. При цьому ін’єктування можливо не тільки безпосередньо під бетонні плити причалів або набережних, але і в грунт основи споруд, який характеризується водонасиченністю.

Посилення грунту під причалами і набережними

Конструкція бетонних причалів і набережних передбачає установку вертикальної підпірної стіни, позаду якої насипається шар грунту для монтажу бетонних покриттів. Внаслідок впливу морської або річкової води, періодично змінюється рівень ґрунтових вод, а з нею і зволоженість грунту основи споруди.

Це призводить до поступового ущільнення насипного ґрунту та просідання горизонтальних поверхонь причалів і набережних. При цьому по горизонтальних поверхнях об’єктів інфраструктури портів безперервно переміщаються вантажівки, навантажувачі, стрічки транспортерів, козлові крани та інше обладнання. Портові покриття виявляються під впливом високого динамічного навантаження. Наприклад, портальні 60-тонні навантажувачі можуть переносити контейнери вагою до 40 тонн. Все це створює надлишковий тиск на горизонтальні поверхні і збільшує ступінь ущільнення грунту, що провокує збільшення просадки бетонних поверхонь.

Для стабілізації конструкцій причалів, портів і набережних виконують ущільнення, зміцнення і стабілізацію насипного ґрунту та грунту основи споруди за рахунок ін’єктування геополімерних матеріалів. При цьому для підйому і вирівнювання бетонних плит зупиняти роботу порту не потрібно.

Підйом і вирівнювання бетонних покриттів портів

Застосування технології GeoResin на пристанях і в портах може включати в себе посилення місць стоянки великовантажного транспорту і зон роботи козлових кранів і навантажувачів. Також можливий ремонт бетонних підлог і вирівнювання просілих плит підлоги складських приміщень, зміцнення просілих або вимитих під впливом води підстилаючих шарів грунту.

Підняти і вирівняти бетонні плити дозволяє технологія Floor Lifting. Крім того, для підвищення несучої здатності грунтів застосовують метод глибинного ін’єктування Deep Lifting. В даному випадку геполімери витісняють з зволоженого грунту «зайву» воду і зміцнюють і підсилюють грунт.

Переваги методів GeoResin

Традиційна методика відновлення бетонних плит покриття портових споруд має на увазі демонтаж плит, ущільнення насипного ґрунту, а потім повторну установку залізобетонного покриття. Фактично мова йде про повторне зведенні споруди. Крім значного фінансового навантаження такий підхід змушує на час виводити об’єкт з експлуатації, що призводить до додаткових збитків через простій елементів інфраструктури порту.

У разі застосування технології GeoResin ні виведення об’єкта з експлуатації, ні демонтаж покриттів не потрібні. Всі матеріали й устаткування в даному випадку поміщаються в одній вантажівці, що дозволяє проводити роботи поетапно на різних ділянках. Для ін’єктування необхідно лише просвердлити серію технологічних отворів діаметром 12-16 мм. Ділянки, на яких виробляються відновні операції, повністю готові до повернення в експлуатацію всього через 15 хвилин після завершення робіт.