14.12 2021

ВИРІВНЮВАННЯ ПІДЛОГИ СКЛАДІВ І МАГАЗИНІВ БЕЗ ЗУПИНКИ ЇХ РОБОТИ

Окремі ділянки бетонної підлоги складських і логістичних центрів можуть просідати через різні причини. Завдяки технології GeoResin відновити необхідний рівень підлоги і перешкодити появі тріщин в стінах можна без звільнення площ.

Бетонна підлога супермаркетів, складів і великих сховищ сприймає щоденні навантаження, як від регулярного впливу навантажувачів та іншої техніки, так і з-за завантаженості стелажів товарами. Перевищення допустимих навантажень на бетонну підлогу, а також інші причини, такі як переміщення грунту основи або розмиття і ослаблення ґрунту внаслідок прориву водопроводу, каналізації або дії ґрунтових вод, можуть привести до осідання підлог на окремих ділянках.

Подібні проблеми викликають не тільки незручності в експлуатації об’єкта через зміни горизонтального положення полиць і стелажів, але можуть торкнутися і особливо важливих об’єктів, таких як навантажувальні платформи складу або підлогу холодильної камери магазину.

Небезпека просідання підлоги

Власники складів і торгових приміщень часто затягують з ремонтом просівшої підлоги через те, що його відновлення загрожує не тільки прямими фінансовими витратами, але і недоотриманням прибутку. Адже при відновленні підлоги традиційними методами гарантований тривалий простій приміщень.

На жаль, подібна недбалість, може закінчитися плачевними результатами. Просідання фундаменту і підлоги і зміна горизонтальності стелажів часто призводить до появи на території об’єкта аварійних і небезпечних ділянок. А ситуативний ремонт торгових площ з використанням підставок або упорів, які допомагають повернути стелажі в горизонтальне положення, часто мають неохайний і непривабливий вигляд, що діє як антиреклама і теж побічно призводить до недоотримання прибутку.

Технологія вирівнювання підлоги

Для того щоб усунути просідання бетонної підлоги, необхідно провести посилення грунту і вирівняти становище плит нижнього поверху. Зробити це можна без проведення земельних робіт і без використання важкої техніки. Технології геополімерного ін’єктування Deep Lifting і Floor Lifting дозволяють стабілізувати становище бетонних плит підлоги за рахунок виконання ін’єкцій спеціальними геополімерними смолами, які набирають міцність протягом всього 15 хвилин і підвищують несучу здатність грунту до значення в 10,6 МПа.

Для виконання ін’єкцій потрібно пробурити в бетоні кілька стандартних отворів діаметром до 16 мм, які згодом легко закрити. В отвір вставляються ін’єкційні трубки діаметром 12-14 мм, через які виконується безпосередньо ін’єктування. Все обладнання для проведення робіт розташоване в автомобільному пересувному комплексі, який може знаходитися на відстані до 120 м від місця проведення робіт. Матеріал подається по шлангах, які можна розмістити в проходах між стелажами без необхідності звільняти останні від товарів. А швидкий час затвердіння геополімерних смол дозволяє вести роботи в нічний час, коли приміщення простоюють природним чином. Якщо ж ін’єктування виконується в робочий час, завдяки мобільності використовуваного обладнання не потрібно виводити з експлуатації весь склад, а досить на час виконання робіт заблокувати всього один або два ряди з товарами.

Переваги методу GeoResin

Технології геополімерного ін’єктування GeoResin дозволяють в реальному часі контролювати процес відновлення рівня підлоги і здійснювати підйом фундаменту і просілих плит нижнього поверху на висоту до 20 см. При цьому вдається усунути отвори через просадок тріщини в перегородках, які спираються на плиту підлоги. Контроль підйому ведеться з точністю до ± 1 мм з використанням спеціальних лазерних рівнів. Роботи можна здійснювати без зупинки експлуатаційного циклу приміщення з економією в порівнянні з традиційними методиками до 25%.