22.03 2022

GEORESIN НА ПЕРШІЙ ЛІНІЇ ЗБЕРЕЖЕННЯ СВІТОВОЇ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ

ГЕОРЕЗИН НА ПЕРШІЙ ЛІНІЇ ЗБЕРЕЖЕННЯ СВІТОВОЇ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ

Будинки, які мають високу історичну і культурну цінність, піддаються природному старінню і руйнуванню. При цьому відновлення, реставрація або реконструкція об’єктів національної та світової спадщини повинні проводитися з мінімальним пошкодженням конструкцій, будь то ремонт стін і підлоги, або підйом і зміцнення фундаменту. Мінімізувати пошкодження історичних споруд можна, використовуючи геополімерні технології Georesin.

Садиби та палаци, замки та фортеці, церкви та храми, а також багато інших історичних об’єктів поступово старіють і руйнуються. Негативний вплив на стан стін, дахів і перекриттів будинків надають безперервно мінливі фактори зовнішнього середовища – тиск, температура, вологість і загазованість повітря.

Не менш небезпечним для історичних об’єктів може бути і зміна характеристик ґрунту, на якому побудовано споруду. Так, ослаблення ґрунту основи може викликати просідання підлоги першого поверху або позначитися на стабільності фундаменту, а значить й інших конструктивних елементів будівлі.

Складнощі зміцнення ґрунтів

Просідання фундаментів і підлог історичних об’єктів через ослаблення ґрунту часто провокує появу тріщин в підлозі та стінах будівлі. Простий косметичний ремонт стін і підлоги в подібних випадках не рятує становище, тому що не усуває причину появи тріщин. Тому, якщо не втрутитися в стан ґрунту і не підняти фундамент або ділянки підлоги на проєктний рівень, можливо не тільки погіршення аварійної ситуації, а й повне руйнування пам’ятки архітектури.

Хоча об’єкти культурної та історичної спадщини часто відновлюють, використовуючи найсучасніші будівельні технології та матеріали, питання підйому підлоги та зміцнення фундаменту історичних споруд часто вирішують традиційними методами. Однак застосування традиційних технологій посилення ґрунту і підйому фундаменту із залученням важкої будівельної техніки та веденням бетонних і земляних робіт може привести до пошкодження історичної або культурної цінності об’єкта.

Для усунення тріщин в підлозі та стінах, а також для зміцнення ґрунту і підйому фундаменту або підлоги пам’ятки архітектури набагато ефективніше використовувати технології ін’єктування геополімерними смолами GeoResin. Їх застосування дозволить не тільки обійтися практично без пошкодження історичної та культурної цінності об’єкта, а й дасть можливість значно скоротити бюджет ремонтних і відновлювальних процедур.

Пропонована технологія

Для посилення ґрунту основи під фундаментом історичного об’єкта, а також для ліквідації просідання підлоги та фундаменту можна використовувати два методи геополімерного ін’єктування GeoResin – Deep Stabilization і Slab Lifting. У першому випадку багатокомпонентний геополімерний матеріал для посилення ґрунту і підйому фундаменту ін’єктується на значну глибину в ґрунт основи споруди, а в другому – геополімери вводяться для усунення просідання безпосередньо під підлогу першого поверху.

Ін’єктування геополімерами здійснюють через спеціальні трубки діаметром 12-16 мм, які вставляють в пробурені в підлозі першого поверху або в поверхні по периметру будівлі свердловини. Діаметр свердловин може становити від 12 мм до 32 мм. Інших технологічних пошкоджень об’єкта здійснювати не потрібно. Устаткування для ін’єктування геополімерних смол компактне і мобільне. Його грамотне використання не позначається на історичній чи культурній цінності об’єкта. Пробурені технологічні отвори для ін’єктування легко закрити.

Всі відновлювальні процедури із застосуванням геополімерних смол GeoResin, будь то посилення ґрунту, зміцнення і підйом фундаменту, або ліквідація просідання підлоги виконуються гранично швидко. Після ін’єктування геополімерний матеріал розширюється, заповнює всі порожнини в ґрунті та твердне протягом всього 15 хвилин, формуючи вертикально спрямований тиск. При цьому ступінь підйому фундаменту і підлоги контролюється в реальному часі з використанням лазерних рівнів.