08.03 2022

КОЛИ І ЯК НЕОБХІДНО УСУВАТИ ОСІДАННЯ ФУНДАМЕНТІВ БУДИНКУ

Осадка фундаменту – явище, яке відбувається протягом 3-5 років після завершення будівництва будівлі. При перевищенні допустимих норм осадки внаслідок порушення умов експлуатації, виникає загроза пошкодження і руйнування конструктивних елементів будинку. В цьому випадку осадка вважається осіданням, яку необхідно усувати.

Ознакою виникнення просадки фундаменту є деформація і пошкодження конструктивних елементів будівлі. Можуть з’являтися тріщини в стінах або в фундаменті, плити підлоги першого поверху можуть просідати, дверні та віконні прорізи – перекошуватися і т.д.

При виявленні тріщин і інших деформацій проводять огляд будівлі та уточнюють, чи торкнуться тільки шар облицювання стін або є пошкодження несучих конструкцій. Якщо є ушкодження конструктивних елементів, а причина цих ушкоджень – надмірна осадка фундаменту, необхідно проведення ремонтних робіт не тільки щодо усунення самих ушкоджень, а й по ліквідації причини їх появи.

Класичне посилення фундаменту

Традиційний спосіб відновлення конструктивних характеристик будівлі – посилення фундаменту. Саме по собі поняття «посилення фундаменту» – дуже широко. Наприклад, якщо на етапі проектування будинку за результатами розрахунків з’ясувалося, що прийнята ширина фундаменту недостатня і будівля дає навантаження більше, ніж може витримати грунт, то необхідно здійснити перерахунок проекту при збільшеній ширині фундаменту, тобто «посилювати фундамент».

Збільшити ширину фундаменту можна і на готовому об’єкті, що веде за собою об’ємні земляні та бетонні роботи. Посилення фундаменту побудованого будинку має на увазі дуже трудомісткий і тривалий процес. Для збільшення ширини фундаменту потрібно відкопати його по периметру всієї будівлі. Однак робити це одночасно не можна через ризик руйнування всієї конструкції. При традиційному підході роботи з посилення фундаменту ведуться поетапно, невеликими ділянками. При цьому потрібно розуміти, що бетон, який використовується для збільшення ширини фундаменту, набирає міцність 28 днів.

Інноваційне посилення грунту

Геополімерні технології GeoResin дозволяють вирішити задачу посилення фундаменту іншим способом. Фундамент являє собою конструкцію, яка передає навантаження на грунт. Просідання фундаменту починається в тих випадках, коли тиск на грунт більше нормативного. Завдання зупинки і усунення просідання фундаменту можна вирішувати не тільки шляхом посилення фундаменту, але і шляхом посилення грунту. У цьому випадку фундамент залишиться таким, як є, і з ним не потрібно виконувати жодних робіт.

Справа в тому, що фундамент і грунт не є окремими елементами, а працюють в парі у вигляді системи грунт-фундамент. Як тільки несуча здатність грунту буде збільшена до необхідних значень, фундамент почне працювати нормально. І в результаті можна буде говорити про те, що сталося «посилення фундаменту».

Особливості геополімерного ін’єктування

Зупинка і усунення осадки фундаменту за рахунок посилення грунту виконується шляхом ін’єктування геополімерних смол GeoResin. У цьому випадку немає необхідності в проведенні земляних і бетонних робіт, а всі процедури по відновленню характеристик конструктивних елементів будівлі займають близько двох-трьох днів.

Для того щоб зробити ін’єктування геополімерів необхідно просвердлити свердловини для трубок діаметром 12 мм, через які будуть ін’єктуватись геополімери. У деяких випадках можна в один отвір вставити дві або три трубки для подачі геополімерного матеріалу на різну глибину. Всі процедури виконуються з використанням невеликих мобільних інструментів, без залучення великої будівельної техніки.