14.06 2022

ПЕРІОДИЧНІСТЬ ТА ВИДИ ОБСТЕЖЕНЬ БУДІВЕЛЬ

ПЕРІОДИЧНІСТЬ ТА ВИДИ ОБСТЕЖЕНЬ БУДІВЕЛЬ

Для того, щоб зробити повноцінну процедуру обстеження будь-якої будівлі, слід чітко визначити мету робіт, що проводяться. Крім того, потрібно врахувати, що сам процес залежить від терміну використання будівлі. У зв’язку з цим можна відзначити, що обстеження може бути як плановим, так і позаплановим. Найбільш часто воно проводиться для:

  • проведення аудиту по закінченню будівництва або великого ремонту;
  • знаходження пошкоджень і дефектів будівель, з тим, щоб визначити основні напрямки поточного ремонту;
  • обстеження приміщення перед тим, як здійснювати його плановий ремонт;
  • визначення характеру ушкоджень, викликаних аваріями або нещасними випадками.
Коли необхідна процедура обстеження?

При проведенні планових досліджень, що відбуваються не рідше ніж один раз на 10 років, визначається стан фундаменту, різних конструкцій, перегородок і перекриттів. Також вони можуть здійснюватися позапланово в наступних випадках:

  • коли термін експлуатації будівлі минув;
  • для проведення різного роду ремонтів;
  • коли необхідно змінити функціональне призначення будівлі;
  • для реконструкцій будівель;
  • при аварійному стані;
  • коли будівля готується для продажу.

При виникненні непередбачених ситуацій, що тягнуть за собою можливі серйозні пошкодження будівель, проводиться термінове позапланове обстеження.

Види експертних робіт

Сама процедура обстеження призначена для того, щоб вирішити безліч проблем, пов’язаних з майбутнім ремонтом або реконструкцією. Виробляючи її, виконавець може визначити суму майбутніх витрат, а також має можливість розрахувати всі етапи робіт. У зв’язку з цим, зазвичай, проводять такі дослідження:

Аналіз будівельних конструкцій.

Застосовується в тому випадку, якщо виникає необхідність позначити технічний стан будівлі. Також досить часто цей тип обстеження потрібно при майбутньому переплануванні або реконструкції. За допомогою аналізу відбувається виправлення помилок ще на початковій стадії будівництва.

Обстеження фундаменту.

Якщо поруч з будівлею планується зведення великого об’єкта – ця процедура входить в число обов’язкових. Також таке дослідження застосовують тоді, коли виникає необхідність добудови приміщень над вже існуючими. Експертиза допомагає знайти можливі дефекти основи та вчасно усунути їх.

Позначення поточного стану конструкцій.

Таке дослідження допомагає знайти всі недоліки та дефекти будівель і приміщень, що є важливим чинником при їх підготовці до реалізації. Крім цього, воно надає можливість позначити варіанти ремонту та знайти шляхи усунення знайдених проблем.

Розрахунок несучих здібностей.

Надзвичайно важливий вид обстежень, оскільки завдяки йому є можливість уникнути аварійних ситуацій при подальшій експлуатації будівель. Застосовується при необхідності добудови або реконструкцій приміщень.

Дослідження міцності бетонних конструкцій.

Сфера застосування цього виду експертизи охоплює кілька методів дослідження, серед яких і ті, що мають неруйнівний характер. Вона незамінна при плануванні або реконструкції будівель як приватного, так і промислового характеру.

Експертиза ґрунтової основи.

Цей тип дослідження відомий також як геологічне вишукування, яке робиться у декілька етапів. У перелік досліджень даного характеру входить аналіз ґрунтових вод, що виробляється в лабораторії, а також гідрогеологічні вишукування. Експертиза необхідна для того, щоб гранично точно з’ясувати оптимальне місце закладки фундаменту майбутньої будови. Також експертиза ґрунтової основи може проводитися вибірково – для знаходження потенційно небезпечних місць для будівництва.

Георадарне дослідження.

Дозволяє безпомилково визначити порожнечі та інші дефекти ґрунту. Особливо корисний цей тип обстеження при знаходженні підземних комунікацій, що вкрай важливо при забудові в густозаселеній місцевості. Крім того, георадарне дослідження надає можливість визначити і якість конструкцій з бетону – відповідно до встановлених нормативів.