11.01 2022

ПІДЙОМ ФУНДАМЕНТУ І ПІДЛОГИ В ПРИВАТНИХ БУДИНКАХ

Просідання фундаменту, яка часто проявляється у вигляді деформації і опускання окремих ділянок підлоги першого поверху, нерідко призводить до появи тріщин у підлозі і в стінах. Уникнути небезпечного пошкодження будівель в максимально короткий термін можна шляхом посилення грунтів основи і стабілізації положення фундаменту за допомогою методик GeoResin.

Причини ослаблення ґрунту основи і поступової просадки фундаменту приватного будинку можуть бути різними. Найчастіше подібні проблеми виникають через розущільнення або неякісну підготовку грунту під фундаментом. Можливо і просте ігнорування необхідності проведення вишукувальних та геодезичних робіт під час будівництва, а також ослаблення ґрунту і подальше просідання фундаменту через прорив водопроводу або каналізації, дії ґрунтових вод, руйнування підземних резервуарів і так далі.

При ускладненні ситуації і збільшення ступеня просадки фундаменту можливе поступове пошкодження несучих і не несучих конструкцій будівлі, перекіс вікон і дверних прорізів, порушення теплоізоляції і в підсумку повільне руйнування всього будинку. Для того щоб зупинити просідання і стабілізувати фундамент, слід в терміновому порядку провести посилення грунту основи, а потім виконати підйом і стабілізацію фундаменту і на завершальному етапі – вирівнювання і відновлення підлоги.

Підйом фундаменту і підлоги

Завдяки застосуванню методики глибинного ін’єктування геополімерів Deep Lifting фундаменти приватних і багатоповерхових будинків можна підняти без будь-яких руйнувань. Справа в тому, що для ін’єктування геополімерних смол GeoResin, немає потреби в залученні масивної техніки для проведення земляних або бетонних робіт.

Глибинне ін’єктування геополімерів GeoResin дає можливість посилити грунти і підвищити їх несучу здатність. В результаті ін’єктування на глибину до 10 м відбувається керований підйом фундаменту до потрібної позначки з точністю до ± 1 мм. Виконання робіт контролюється за допомогою надточних лазерних рівнів в режимі реального часу. Максимальна висота підйому фундаменту становить 20 см. При цьому ін’єктування виконується безпосередньо під підошву фундаменту.

У деяких випадках після завершення операцій щодо посилення грунту основи і підйому фундаменту проводять вирівнювання плит підлоги першого поверху. Тут відновлення відбувається за технологією Floor Lifting: геополімери ін’ектуються вже безпосередньо під бетонну плиту основи. Для чого в плиті необхідно просвердлити отвори діаметром 8-16 мм, які по закінченні робіт просто закрити.

Переваги методики GeoResin

Структура геополімерних смол GeoResin дозволяє виконувати роботи з підйому фундаменту і вирівнюванню плит підлоги в будь-який час року і в будь-яку погоду, вдень або вночі. При цьому завдяки мобільності і компактності використовуваного обладнання, роботи проводяться без відселення мешканців.

Матеріал, який використовується для підйому фундаменту і плит підлоги, екологічно безпечний, стабільний протягом довгого часу, нешкідливий для рослин, тварин і людей. Він не забруднює грунт і навколишнє середовище, не реагує з водою і володіє гідроізоляційними властивостями.

Завдяки тому, що геополімерні смоли набирають міцність всього через 15 хвилин після закінчення ін’єктування, роботи по стабілізації фундаменту і підйому плит підлоги в приватних будинках, виконуються в середньому за 2-3 дні. При цьому економія коштів у порівнянні з традиційними технологіями досягає 25%.