04.10 2022

ТРІЩИНОСТІЙКІСТЬ ЗАЛІЗОБЕТОННИХ КОНСТРУКЦІЙ

Тріщиностійкість — це здатність матеріалу чинити опір різним механічним впливам (внутрішнім і зовнішнім), що призводить до розвитку тріщин.

Показник характеризується часом до появи тріщин за впливу температур, сили вигину, стискання, розтягування, хімічних процесів. Відповідно, чим довше залізобетонна конструкція в процесі експлуатації не втрачає цілісної структури, тим тріщиностійкість матеріалу вища. Зростання ж тріщини спостерігається, якщо коефіцієнт інтенсивності та зростання напруги перевищує доступні граничні значення матеріалу.

Вірну оцінку тріщиностійкості може дати лише дослідження зразків бетону. Дослідження є ефективним методом прогнозування стійкості конструкції у довгостроковій перспективі.

ЩО ВПЛИВАЄ НА ТРІЩИНОСТІЙКІСТЬ БЕТОНУ?

На швидкість утворення тріщин у залізобетонній конструкції можуть вплинути як зовнішні чинники, такі як вологість чи температура, і якості самого матеріалу. Для визначення значення тріщиностійкості в розрахунок беруться показники міцності матеріалу, пружності, усадки, повзучості й т.ін. Дія негативних факторів може посилюватися через особливості самої конструкції, її форми, розмірів.

Дослідження показують, що на швидкість появи тріщин значною мірою може вплинути і якість цементу. Наприклад, цемент з низькою швидкістю затвердіння в більшості випадків менш схильний до появи тріщин. Тому об’єктивно судити про тріщиностійкість залізобетонних конструкцій можна лише у комплексі.

ЯК ПІДВИЩИТИ ТРІЩИНОСТІЙКІСТЬ БЕТОНУ?

Навіть мінімальні тріщини здатні спровокувати руйнування конструкції у майбутньому. У зоні тріщини арматура оголюється, у результаті з’являється корозія, що призводить до ще більшого розширення тріщини. Підвищити тріщиностійкість бетону за допомогою таких дій:

  • · додавання до бетонної суміші спеціальних зміцнювальних добавок;
  • · омагнічування води;
  • · зменшення у складі небажаних компонентів;
  • · створення додаткового поверхневого шару, склад якого перешкоджатиме появі мікротріщин;
  • · формування оптимальної мікроструктури бетону

Основне завдання при виборі оптимального складу бетонної суміші полягає в тому, щоб знайти таке співвідношення, при якому вдасться досягти максимальної міцності матеріалу з мінімальними негативними якостями.

З’ЯВИЛАСЯ ТРІЩИНА? ЯКІСНЕ РІШЕННЯ ПИТАННЯ

Для правильного ремонту тріщин у залізобетонних конструкціях спочатку виявляється причина. Роботи з усунення тріщин у залізобетонних конструкціях можна умовно розділити на 2 напрямки:

  • 1. Ремонт та відновлення несучої здатності залізобетонних конструкцій.
  • 2. Будівництво нових замінників чи розвантаження конструкцій.

Для усунення тріщин у залізобетонних конструкціях найчастіше застосовується метод ін’єктування. У проблемну область нагнітають спеціальний зміцнюючий розчин під тиском. Для відновлення захисного шару використовується метод торкретування: на відремонтовану та очищену поверхню наноситься ремонтна суміш під тиском.

Якщо дефекти в бетоні з’явилися в результаті усадки ґрунту, його вимивання чи розущільнення, потрібно негайно усунути цю проблему.

При зверненні до фахівців компанії GeoResin вам будуть запропоновані найсучасніші та найефективніші методи підсилення основи залізобетонних конструкцій для збереження їх довговічності, міцності та надійності.