04.10 2022

ТРІЩИНОСТІЙКІСТЬ ЗАЛІЗОБЕТОННИХ КОНСТРУКЦІЙ

Тріщиностійкість – це здатність матеріалу чинити опір до різних механічних впливів (внутрішніх і зовнішніх), що призводить до розвитку тріщин.

Показник характеризується часом до появи тріщин при впливі температур, сили вигину, стиску, розтягування, хімічних процесів. Відповідно, чим довше залізобетонна конструкція в процесі експлуатації не втрачає цілісної структури, тим тріщиностійкість матеріалу вище. Зростання ж тріщини спостерігається, якщо коефіцієнт інтенсивності і зростання напруги перевищує доступні порогові значення матеріалу.

Вірну оцінку тріщиностійкості можуть дати лише випробування зразків бетону. Дослідження є ефективним методом прогнозування стійкості конструкції в довгостроковій перспективі.

Що впливає на тріщиностійкість бетону?

На швидкість утворення тріщин в залізобетонної конструкції можуть вплинути як зовнішні фактори, такі як вологість або температура, так і якості самого матеріалу. Для визначення значення тріщиностійкості в розрахунок беруться показники міцності матеріалу, пружності, усадки, повзучості і т.д. Дія негативних чинників може посилюватися через особливості самої конструкції, її форми, розмірів.

Дослідження показують, що на швидкість появи тріщин в значній мірі можуть вплинути і якості цементу. Наприклад, цементи з низькою швидкістю затвердіння в більшості випадків менш схильні до появи тріщин. Тому об’єктивно судити про тріщиностійкості залізобетонних конструкцій можна тільки в комплексі.

Як підвищити тріщиностійкість бетону?

Навіть мінімальні тріщини здатні спровокувати руйнування конструкції в майбутньому. У зоні тріщини арматура оголюється, внаслідок чого з’являється корозія, яка призводить до ще більшого розширення тріщини. Підвищити тріщиностійкість бетону за допомогою таких дій:

  • Додавання в бетонну суміш спеціальних зміцнювальних добавок.
  • Омагнічування води.
  • Зменшення в складі небажаних компонентів.
  • Створення додаткового поверхневого шару, склад якого буде перешкоджати появі мікротріщин.
  • Формування оптимальної мікроструктури бетону.

Основне завдання при підборі оптимального складу бетонної суміші полягає в тому, щоб знайти таке співвідношення, при якому вдасться досягти максимальної міцності матеріалу з мінімальними негативними якостями.

З’явилася тріщина? Якісне вирішення питання

Для правильного ремонту тріщин в залізобетонних конструкціях спочатку виявляється причина. Роботи з усунення тріщин в залізобетонних конструкціях можна умовно розділити на 2 напрями:

  • Ремонт і відновлення несучих здібностей залізобетонних конструкцій.
  • Зведення нових замінників чи розвантаження конструкцій.

Для усунення тріщин в залізобетонних конструкціях найчастіше застосовується метод ін’єктування. У проблемну область нагнітають спеціальний зміцнюючий розчин під тиском. Для відновлення захисного шару використовується метод торкерування: на відремонтовану і очищену поверхню наноситься ремонтна суміш під тиском.

Якщо дефекти в бетоні з’явилися в результаті усадки грунту, його вимивання або розущільнення, то потрібно негайно усунути цю проблему.

При зверненні до фахівців компанії GeoResin вам будуть запропоновані найсучасніші та ефективні методи відновлення і посилення залізобетонних конструкцій для збереження їх довговічності, міцності, надійності.