31.05 2022

ТИП, РОЗМІР І РОЗТАШУВАННЯ ТРІЩИН ВАЖЛИВО ВРАХОВУВАТИ ПРИ ВИЗНАЧЕННІ ПРИЧИНИ ПРОБЛЕМИ

ТИП, РОЗМІР І РОЗТАШУВАННЯ ТРІЩИН ВАЖЛИВО ВРАХОВУВАТИ ПРИ ВИЗНАЧЕННІ ПРИЧИНИ

Не всі тріщини однакові.

Тип, розмір і розташування тріщин важливо враховувати при визначенні причини проблеми, а також для правильного направлення в пошукі вирішення проблеми.
Точно так же оцінка успіху проекту по відновленню ґрунтується на комбінації переваг, недоліків і ризиків моментальних і відкладених.

Різні типи тріщин на стінах:

Найбільш поширеними типами тріщин у стінах є:

  • Внутрішні тріщини, що вражають гіпсокартон, штукатурку, цегляну кладку або моноліт
  • Зовнішні тріщини в цегляній (і будь-якій іншій кам’яній) кладці, моноліті або на штукатурці зовнішніх стін

Якщо тріщини на стінах раптово з’явилися в вашому домі (не плутати з раптовим Вашим виявленням, адже Ви могли просто не звертати увагу протягом тривалого часу), то вони можуть бути симптомом більш глибокої конструктивної проблеми.
Більш дрібні тріщини волосяного типу досить часто зустрічаються в стінах і зазвичай не викликають занепокоєння у власників об’єкта нерухомості. Більші тріщини, які починаються на вікнах, дверних отворах або кутах будівель, можуть свідчити про те, що фундамент будівлі провалився, просів або втратив міцність, у результаті чого вся або частина будівлі терпить просідання.
Зверніть увагу на те, чи тріщина з розкриттям чи без, горизонтальна чи вертикальна, зигзагоподібна, ступінчаста (наприклад, в цегляній кладці) або слідує за лініями стиків у вузлах. Якщо тріщина становить 5 мм або ширше хоча б в одному місці на всьому своєму шляху, або ви помітили повне розділення в конструкції вузла (в розчині або цементі між цеглинами), то рекомендується звернутися за професійною консультацією. В інших випадках не варто залишати прояви руйнування без уваги, і в будь-якій ситуації скласти план спостереження, і проводити огляд конструкції мінімум 1 раз у місяць із фіксацією стану конструкції в момент огляду.

Процес відновлення:

Після того, як основну причину визначено як осідання (просадка) або зниження несучої здатності, завжди необхідно розглянути декілька рішень. У цей перелік включаються традиційні методи зміцнення або не інвазійний метод ін’єкцій, який найбільш оперативний і спрощений з більш рентабельним результатом.
Ін’єкції смоли GeoResin розроблені так, щоб застосовуватись локально в точно визначених зонах просадки і слабкості основи під конструкцією. Використовуючи процес, подібний хірургії, метод збільшує несучу здатність ґрунту і вирівнює будівлю з високою точністю. Чи будуть тріщини на стінах повністю закриті залежить від напрямку тріщини і стану основи під вашим будинком. Тобто головне питання – чи здатна конструкція сприйняти силу вирівнювання? У переважній більшості випадків будинки і конструкції можуть бути вирівняні протягом дня за допомогою технологій GeoResin, а сам процес жорстко постійно контролюється з використанням лазерних рівнів для забезпечення точності.

Дешевий спосіб організувати спостереження:

У побуті для спостереження за поведінкою конструкцій крім професійних маяків застосовується спеціальний індикатор – стрічка, яка кріпитися на значні тріщини в стіні. Цей візуальний індикатор є одним з багатьох методів вимірювання, які технічні фахівці використовують для ретельного моніторингу змін протягом всього контрольованого процесу відновлення або спостереження. Навіть для нетренованого ока, цілком можливо виявити видиму зміну або викривлення стрічки внаслідок руху або деформації частин конструкції, на яку вона була нанесена. Стрічка може також показати, як конструкція рухається у відповідь на відновлення рівня фундаменту, включаючи напрямок і ступінь підйому.
Однак треба розуміти, що стрічка дуже чутлива до зовнішніх умов середовища. Вологість, зовнішні впливи і перепади температур можуть порушити кріплення і спотворити об’єктивну інформацію. Для досягнення найкращих довгострокових результатів після проведення відновлювальних робіт компанія GeoResin рекомендує організувати геодезичний моніторинг стану будівлі й регулярний огляд вузлів і конструкцій.