28.12 2021

УСУНЕННЯ ТРІЩИН У ПІДЛОЗІ І В СТІНАХ ПРИВАТНИХ БУДИНКІВ

На жаль, утворення тріщин в підлозі і стінах приватних будинків явище зовсім не рідкісне. Найчастіше, подібні деформації виникають через просідання фундаментів споруд, яке може бути спровоковане ослабленням грунту фундаменту. Відновити будинок з ушкодженнями такого характеру можливо за допомогою технології геополімерного ін’єктування GeoResin.

Незважаючи на те, що будинок здається нам міцною конструкцією, його положення в просторі може динамічно змінюватися через зміну характеристик грунту, на якому споруджено будинок. Справа в тому, що фундамент будинку, а значить і вся будова може піддаватися рівномірному осіданню або ж нерівномірному, коли з тих чи інших причин осідання на суміжних ділянках фундаменту різне.

Коли ступінь осідання фундаменту перевищує граничне значення, пошкоджуються несучі і ненесучі конструкції будівлі. Це проявляється в утворенні тріщин в підлозі і в стінах, відходження несучих стін від перекриттів, перекос дверних прорізів і віконних конструкцій і так далі.

Причин подібних просадок фундаменту може бути кілька. Це і помилки в проектуванні, і неякісне виконання будівельних робіт по ущільненню грунту основи фундаменту. Можливі й форс-мажорні ситуації, коли грунт основи послаблюється через порушення цілісності підземного водопроводу або каналізації або раптового підвищення рівня грунтових вод. У будь-якому випадку для запобігання від подальшого руйнування будинку і для усунення тріщин в стінах, необхідно виконати посилення грунту і підняти фундамент будинку на потрібний рівень.

Способи зміцнення грунту і підйому фундаменту

Традиційна методика посилення грунту основи і підйому фундаменту споруди передбачає виконання масштабних робіт. В цьому випадку для усунення тріщин в підлозі і стінах доводиться залучати серйозну будівельну техніку. При цьому повний термін ремонту фундаменту, зміцнення ґрунту та відновлення підлоги і стін будинку може зайняти близько 4-6 тижнів.

Сучасні ж способи зміцнення грунту, стабілізації і підйому фундаментів приватних будинків, які передбачають введення в грунт основи багатокомпонентних геополімерних смол GeoResin, здатні забезпечити вирішення подібних проблем всього протягом 2-3 днів. При цьому в проведенні земляних робіт і залученні важкої спецтехніки тут немає необхідності.

Ін’єктування геополімерів

Щоб усунути тріщини в стінах і підлогах за допомогою застосування технології GeoResin, виробляються ін’єкції геополімерів або на значну глибину під підошву фундаменту (технологія Deep Lifting), або безпосередньо під бетонні плити підлоги (технологія Floor Lifting). Розширення геополімерного матеріалу набирає міцність за 15 хвилин, що дозволяє швидко заповнити пустоти в ґрунті під фундаментом і збільшити щільність і несучу здатність грунту основи. Дуже важливо, що структура геополімерів дає можливість проводити ін’єкції, в тому числі, і в надмірно вологі грунти.

Під час проведення ін’єкцій, фахівці GeoResin здатні в режимі реального часу відслідковувати переміщення бетонних плит підлоги і фундаменту з точністю до ± 1 мм. Усунення тріщин в цей час відбувається буквально на очах. Сама процедура ін’єктування заключається в пробурені в грунті невеликих свердловин або отворів в бетонній підлозі. Діаметр отворів для ін’єкцій зазвичай становить 8-16 мм.