02.11 2021

ВІДНОВЛЕННЯ ІСТОРИЧНИХ ОБ'ЄКТІВ

Палаци, садиби, фортеці, замки, церкви та інші пам’ятки архітектури з високою історичною цінністю з часом руйнуються. При цьому процедура їх реконструкції і відновлення повинна завдавати мінімальної шкоди споруді, що особливо складно зробити, якщо мова йде про ремонт підлоги і підйому фундаменту.

Стан пам’яток архітектури з часом погіршується. На зовнішній вигляд фасадів та інтер’єрів історичних будівель і споруд впливає зміна температури і вологості навколишнього середовища, збільшення загазованості повітря і природне руйнування матеріалів під впливом часу. Цінні об’єкти історичної та культурної спадщини доводиться відновлювати та реконструювати регулярно, по можливості, використовуючи сучасні матеріали і технології.

Одна з найскладніших завдань, що стосуються відновлення історичних споруд, – необхідність ремонту і підйому фундаменту і підлоги пам’ятників архітектури. Згодом фундаменти історичних будівель можуть відчувати поступове просідання, а під підлогою можливе утворення пустот, які призводять до опускання його окремих ділянок. Подібні пошкодження загрожують не тільки аварійним станом об’єкта і його виведенням з реєстру споруд історичної спадщини, але і повним руйнуванням пам’ятника. Адже просідання фундаменту проводить і до появи тріщин у стінах, і до пошкодження і навіть руйнування несучих конструкцій.

Ремонт фундаменту і посилення грунту

Найчастіше виконати підйом фундаменту і підлоги, а також зміцнити грунт під пам’ятником архітектури не уявляється можливим без пошкодження історичної цінності об’єкта. В першу чергу це стосується традиційних технологій ремонту фундаменту і підйому підлоги, де передбачено використання важкої будівельної техніки і проведення земляних і бетонних робіт.

Якщо і сама будівля, і підлога споруди має історичну цінність і їх пошкодження неприпустимо, краще використовувати для відновлення технології геополімерного ін’єктування GeoResin. Останні не тільки мінімізують пошкодження історичної цінності об’єкта, а й економлять фінанси в порівнянні з традиційними методиками відновлення.

Методологія відновлення GeoResin

Щоб посилити грунт під фундаментом пам’ятника архітектури, а також здійснити підйом фундаменту і вирівнювання підлоги, використовують дві технології ін’єктування геополімерними смолами GeoResin. Методика Deep Lifting передбачає ін’єкцію на значну глибину для зміцнення грунту і підйому фундаменту, а технологія Floor Lifting має на увазі введення геополімерів безпосередньо під підлогу першого поверху будівлі для його вирівнювання.

Ін’єктування виконують, пробуривши невеликі свердловини в ґрунті або дорожньому покритті по периметру споруди або зробивши аналогічні отвори діаметром 8-16 мм в підлозі першого поверху. При цьому техніка для ін’єктування геополімерних смол GeoResin мобільна, компактна і не завдає пошкодження історичної цінності об’єкта. Технологічні ж отвори в підлозі нескладно закрити.

Сама процедура відновлення споруди проводиться в стислі терміни: геополімерний матеріал GeoResin розширюється і набирає міцність протягом 15 хвилин після ін’єктування. А рух складових частин фундаменту і підлоги, який сприяє, в тому числі, відновленню тріщин в стінах, контролюється в реальному часі за допомогою надточних лазерних рівнів.