25.01 2022

ВИРІВНЮВАННЯ І СТАБІЛІЗАЦІЯ ЗАЛІЗНИЧНОГО ПОЛОТНА

Завдяки методам ін’єктування геополімерів GeoResin, усунути просідання залізничного баласту, а також стабілізувати бетонні плити залізничних переїздів, тунелів, вокзалів, станцій або депо можна без зміни графіка руху поїздів.

Об’єкти залізничної інфраструктури включають в себе не тільки безпосередньо ділянки шляхів сполучення, а й широкий перелік елементів транспортної системи. Сюди входять залізничні мости, тунелі, вокзали і станції, приміщення депо, об’єкти для ремонту і обслуговування складів і т.д. Всі вони відчувають регулярні експлуатаційні навантаження, а також вплив навколишнього середовища і грунтових вод.

Конструкція залізничних колій передбачає облаштування баластного шару з щебню або іншого сипучого матеріалу, на який укладається рейкова пара. Тривала експлуатація колії призводить до того, що на деяких ділянках залізничного полотна, відбувається осадка баласту, через що змінюється положення окремих рейок. Коли просадка рейок перевищує допустиме значення, підвищується ризик виникнення аварійних ситуацій. Завдяки технологіям GeoResin просідання окремих ділянок рейкового полотна можна усунути лише за кілька годин без демонтажу конструктивних елементів.

Зміцнення залізничного баласту

Щоб зміцнити грунт в основі залізничної колії і усунути просідання баласту, не обов’язково здійснювати демонтаж рейкової пари і проводити досипання і посилення баласту. При використанні методів GeoResin достатньо здійснити кілька ін’єкцій геополімерними смолами під баласт або в тіло баластної призми. Поступове введення геополімерів призведе до заповнення всіх порожнин і пустот, а потім рівномірне розширення геополімерного матеріалу створить необхідний вертикальний тиск і усуне просідання рейок.

Стабілізація залізобетонних плит

На окремих ділянках залізничних колій, в першу чергу на автомобільних переїздах, а також в тунелях, на вокзалах, станціях або в депо, укладання рейок проводиться на залізобетонні плити. Тут також можлива просадка окремих плит. Часто це відбувається через порушення в роботі дренажних конструкцій, коли під залізобетоном починається розмиття грунту і утворення порожнин і пустот.

В даному випадку необхідно провести посилення грунту і стабілізувати становище бетонних елементів. Технології GeoResin дозволяють зробити це без демонтажу плит і рейок шляхом ін’єктування геополімерів під залізобетонну плиту. Для цього застосовують дві технології геополімерного ін’єктування. Для того щоб провести зміцнення грунту на великій глибині під залізничною колією проводять ін’єктування геополімерів за методом Deep Lifting. А для безпосереднього вирівнювання бетонних плит застосовують технологію Floor Lifting.

Особливості ін’єктування геополімерів

Щоб подати геополімерний матеріал на необхідну глибину, необхідно пробурити свердловину в баласті призми або в залізобетонному покритті. Ін’єкції виконуються через спеціальні трубки діаметром 8-14 мм, куди по шлангах подаються геополімери. Підйом залізобетонних конструкцій і ділянок рейкового шляху контролюється за допомогою лазерних рівнів.

Примітно, що геополімер заповнює порожнечі, структурується, формує необхідний вертикальний тиск і набирає 90% міцності всього за 15 хвилин. Це дозволяє здійснювати ремонт залізничного покриття максимально швидко і без порушення графіка регулярних перевезень.