06.09 2022

ВИРІВНЮВАННЯ ПОКРИТТЯ ДОРІГ, ПАРКОВОК І ВАНТАЖНИХ МАЙДАНЧИКІВ

ІННОВАЦІЙНІ МЕТОДИ ГЕОПОЛІМЕРНОГО ІН’ЄКТУВАННЯ GEORESIN ДОЗВОЛЯЮТЬ ВИКОНАТИ ТЕРМІНОВИЙ РЕМОНТ БЕТОННОГО ПОКРИТТЯ АВТОДОРІГ. ЗАВДЯКИ ВИКОРИСТАННЮ ГЕОПОЛІМЕРІВ В ЛІЧЕНІ ГОДИНИ МОЖНА ПОСИЛИТИ ГРУНТ ПІД ДОРОЖНІМ ПОКРИТТЯМ, А ТАКОЖ СТАБІЛІЗУВАТИ І ВИРІВНЯТИ ПОЛОЖЕННЯ ПРОСІЛИХ БЕТОННИХ ПЛИТ.

Тривала експлуатація, надмірні навантаження, фактори зовнішнього середовища і інше може приводити до погіршення стану автодоріг. Окремі бетонні плити, які використовуються при спорудженні проїжджої частини і паркувальних зон можуть просідати. В результаті погіршується якість дорожнього покриття і збільшується експлуатаційна навантаженість на автомобіль.

Особливо сильно це може проявлятися в місцях інтенсивного руху, на парковках вантажного транспорту, навантажувальних майданчиках, ділянках для маневрів і т.д. Описані випадки можуть спровокувати виникнення аварій, для запобігання яких виконують ремонт і вирівнювання бетонного покриття.

Підйом бетонних плит

Спектр завдань, який дозволяє вирішити технологія підйому бетонних плит Floor Lifting, дуже широкий. За допомогою геополімерів можна підняти і вирівняти положення просілих плит ділянки дороги, забезпечити реконструкцію аварійних зон дорожнього покриття, які прилягають до мостів, залізничних переїздів, вантажних платформ, портових доків і т.д. Застосування геополімерних смол набагато ефективніше використання традиційних технологій і матеріалів відновлення покриття автодоріг.

При цьому повний цикл ремонтних процедур з використанням геополімерів займає від кількох годин до кількох днів, тоді як на відновлення бетонного покриття з демонтажем і повторною установкою плит йдуть тижні навіть місяці. Роботи з використанням геополімерів можна виконувати лише частково обмежуючи рух в період найменшої завантаженості доріг. Легкові автомобілі, навантажувачі та навіть великовантажний транспорт може переміщатися по відремонтованій ділянці вже через 15 хвилин після завершення робіт.

Інші можливості технології

Для ремонту і облаштування автошляхів можна застосовувати і технологію глибинного ін’єктування Deep Lifting. Вона дозволяє підвищити несучу здатність ґрунтів, на яких облаштовано автодорога або паркувальна зона. Це може бути актуальним при прокладанні нових автомобільних трас і автобанів. Особливо ефективним є застосування геополімерів на надмірно зволожених грунтах. В даному випадку посилення грунту при ін’єктувані відбувається шляхом витіснення «зайвої» води.

Алгоритм проведення робіт

Для стабілізації, вирівнювання і підйому ділянок бетонного покриття автодороги з використанням технології Floor Lifting необхідно просвердлити в покритті кілька технологічних отворів діаметром 12-16 мм.

У готові отвори вставляють трубки для ін’єктування матеріалу. Геополімерні смоли вводяться безпосередньо під бетонне покриття і, розширюючись, заповнюють порожнечі в ґрунті і витісняють «зайву» рідину.

При розширенні геополімерний матеріал забезпечує ущільнення і посилення грунту, а також підйом просілих бетонних плит. Точність підйому плит контролюється в реальному часі за допомогою лазерних рівнів. Максимальна похибка вимірювань ± 1 мм.