06.09 2022

ВИРІВНЮВАННЯ ПОКРИТТЯ ДОРІГ, ПАРКОВОК І ВАНТАЖНИХ МАЙДАНЧИКІВ

ІННОВАЦІЙНІ МЕТОДИ ГЕОПОЛІМЕРНОГО ІН’ЄКТУВАННЯ GEORESIN ДОЗВОЛЯЮТЬ ВИКОНАТИ ТЕРМІНОВИЙ РЕМОНТ БЕТОННОГО ПОКРИТТЯ АВТОДОРІГ. ЗАВДЯКИ ВИКОРИСТАННЮ ГЕОПОЛІМЕРІВ В ЛІЧЕНІ ГОДИНИ МОЖНА ПОСИЛИТИ ГРУНТ ПІД ДОРОЖНІМ ПОЛОТНОМ, А ТАКОЖ СТАБІЛІЗУВАТИ І ВИРІВНЯТИ ПОЛОЖЕННЯ ПРОСІЛИХ БЕТОННИХ ПЛИТ.

Тривала експлуатація, надмірні навантаження, фактори зовнішнього середовища та інше може приводити до погіршення стану автодоріг. Окремі бетонні плити, які використовуються при спорудженні проїжджої частини та паркувальних зон можуть просідати. В результаті погіршується якість дорожнього покриття і збільшується експлуатаційна навантаженість на автомобіль.

Особливо сильно це може проявлятися в місцях інтенсивного руху, на парковках вантажного транспорту, навантажувальних майданчиках, ділянках для маневрів і т.д. Описані випадки можуть спровокувати виникнення аварій, для запобігання яких виконують ремонт і вирівнювання бетонного покриття.

ПІДЙОМ БЕТОННИХ ПЛИТ

Спектр завдань, який дозволяє вирішити технологія підйому бетонних плит Slab Lifting, дуже широкий. За допомогою геополімерів можна підняти та вирівняти положення просілих плит ділянки дороги, забезпечити реконструкцію аварійних зон дорожнього полотна, які прилягають до мостів, залізничних переїздів, вантажних платформ, портових доків і т.д. Застосування геополімерних смол набагато ефективніше використання традиційних технологій і матеріалів відновлення покриття автодоріг.

При цьому повний цикл ремонтних процедур з використанням геополімерів займає від кількох годин до кількох днів, тоді як на відновлення бетонного покриття з демонтажем і повторною установкою плит йдуть тижні та навіть місяці. Роботи з використанням геополімерів можна виконувати лише частково обмежуючи рух в період найменшої завантаженості доріг. Легкові автомобілі, навантажувачі та навіть великовантажний транспорт може переміщатися по відремонтованій ділянці вже через 15 хвилин після завершення робіт.

ІНШІ МОЖЛИВОСТІ ТЕХНОЛОГІЇ

Для ремонту та облаштування автошляхів можна застосовувати й технологію глибинного ін’єктування Deep Stabilization. Вона дозволяє підвищити несучу здатність ґрунтів основи, на яких облаштовано автодорога або паркувальна зона. Це може бути актуальним при прокладанні нових автомобільних трас і автобанів. Особливо ефективним є застосування геополімерів на надмірно зволожених ґрунтах. В такому випадку посилення ґрунту при ін’єктувані відбувається шляхом витіснення «зайвої» води.

АЛГОРИТМ ПРОВЕДЕННЯ РОБІТ

Для стабілізації, вирівнювання і підйому ділянок бетонного покриття автодороги з використанням технології Slab Lifting необхідно просвердлити в дорожньому полотні певну кількість отворів діаметром 12 – 16 мм. У готові отвори вставляють трубки для ін’єктування матеріалу. Геополімерні смоли вводяться безпосередньо під бетонне покриття, розширюючись заповнюють порожнечі в ґрунті та витісняють «зайву» рідину. При розширенні геополімерний матеріал забезпечує ущільнення і посилення ґрунту, а також підйом просілих бетонних плит. Точність підйому плит контролюється в реальному часі за допомогою лазерних рівнів. Максимальна похибка вимірювань ± 1 мм.