12.07 2022

ЦЕМЕНТАЦІЯ ВСЕ ЧАСТІШЕ НЕ Є РІШЕННЯМ. ВЖЕ Є НАСТУПНИЙ ЕТАП РОЗВИТКУ ІН'ЄКЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ЦЕМЕНТАЦІЯ ВСЕ ЧАСТІШЕ НЕ Є РІШЕННЯМ. ВЖЕ Є НАСТУПНИЙ ЕТАП РОЗВИТКУ ІН’ЄКЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

У порівнянні з нагнітанням цементних (або силікатних) розчинів в основу, технологія GeoResin має еластичність в підході та реалізації проєкту, що є серйозною перевагою. При зміні обсягу ґрунтового масиву (в залежності від вмісту вологи) цементний розчин кришиться або взагалі “не схоплюється”, втрачаючи свої властивості. Нагнітання цементних розчинів марна для лесових ґрунтів і ґрунтів з високим вмістом органічних речовин. Своєю чергою силікатизація в таких умовах може бути застосована. Залежно від ступеня кислотності ґрунтів, час схоплювання бетонних сумішей і силікатних розчинів може бути непередбачуваною величиною. Цементні розчини, схильні до негативного впливу ударних і вібраційних навантажень, перетворюючись при цьому в будівельне сміття. GeoResin позбавлений всіх цих недоліків, тому що є еластичним і не взаємодіє (не піддається значному впливу) з хімічним середовищем ґрунтів основи.

Технологічні переваги:
 • всі компоненти, необхідні для реакції, змішуються при ін’єктування;
 • час реакції передбачувано і контрольовано;
 • процес реакції не залежить від зовнішніх факторів.

Шари ґрунту схильні до розширення і стиснення при зміні вмісту в них вологи (і її агрегатному стані). При посиленні фундаменту бетоном, формується жорстка структура, яка починає підійматися і опускатися в періоди зміни ступеня водонасиченості ґрунтів. В процесі постійних вертикальних і горизонтальних переміщень ґрунту виникають тріщини та руйнується цілісність структури основи. Неоднорідність пластів ґрунту ще більш підсилює динаміку руйнування об’єкта.

Силікатизація і нагнітання цементних розчинів заборонені в деяких типах ґрунтів, наприклад, в лесових, через наявність в даних ґрунтах води, що унеможливлює набуття матеріалами необхідних властивостей. Залежно від хімічного складу ґрунтів, силікатні та цементні розчини можуть не набути необхідної міцності та перетвориться в пульпу, що ще більш погіршить несучі здібності ґрунтів.

Переваги цементації (і силікатизації, як суміжної технології за методикою проведення робіт):
 • Це традиційна інженерна техніка
 • Вона має широке інженерне застосування, через високий ступінь випробування технологій
Недоліки цементації (і силікатизації):
 • Це може бути повільний процес, оскільки результат не передбачуваний навіть після затвердження проєкту.
 • «Брудні» технології з причини технологічних особливостей. Часте виникнення аварійних ситуацій. Це трудомісткий процес, який вимагає наявності великої кількості часу, персоналу та серйозної техніки.
 • В глинах та інших рухомих або в ґрунтах, що змінюються з часом, вона не може бути застосована, бо по суті не вирішує причину проблеми.
 • Не може бути застосована в водонасичених основах.
 • Не здатна до передбачуваного вирівнювання і підйому конструкцій.
Рішення GeoResin:

Це більш сучасний, але все ж, вже перевірений метод зміцнення фундаментів і основ будівель (з 1978 року). Він включає в себе ін’єкції екологічно нейтральної смоли під фундамент, в основу через невеликі отвори (8-28 мм). Смола подається в ґрунт і розширюється в міру того, як вона твердне. Вона також заповнює порожнечі та порожнини. В процесі того, як ін’єкції смоли тривають, вона остаточно підніме будинок або конструкцію вище. Процес ретельно контролюється практикуючими техніками, які контролюють ін’єкції за допомогою спеціальних високочутливих лазерних інструментів. Формула смоли ретельно підбирається відповідно до унікальних погодних, ґрунтових умов і завданням, що стоїть перед інженерами.

Переваги GeoResin:
 • Одностороння проєктна замінність з цементації на GeoResin без втрати якості
 • Чистота і охайність: немає потреби в розкопках, що означає відсутність бруду і відходів
 • Оперативність і швидкість: більшість проєктів, повинні бути завершені протягом двох-трьох днів
 • Клієнт може продовжувати використовувати об’єкт під час робіт.

Це більш ніж 40-річний, перевірений в усьому світі, метод зміцнення фундаментів і основ для захисту майбутнього вашого найважливішого активу.