05.04 2022

ГІДРОІЗОЛЯЦІЯ І РЕМОНТ ПІДЗЕМНИХ СПОРУД

Характеристики геополімерних смол дозволяють використовувати їх для зміцнення та гідроізоляції різних підземних конструкцій. Мова йде про такі об’єкти, як коллектори, трубопровідні шахти, криниці, паливні баки, підземні емкості, підвальні споруди та т.д.

Якщо в процесі експлуатації підземної споруди, стінки якої повинні забезпечувати повну герметичність, виникли тріщини або стався витік рідини, потрібно провести терміновий ремонт об’єкта. Однак у багатьох випадках тільки усунути тріщини, замінити пошкоджені елементи і відновити гідроізоляційні властивості стінок конструкції недостатньо.

Якщо споруда пропустила рідину, швидше за все, сталося розмиття, зменшення ущільненості і ослаблення ґрунту, в якому розташований об’єкт. Тому для відновлення конструктивних характеристик об’єкта нерідко потрібно також збільшити щільність грунту, де розташована конструкція, тобто посилити і зміцнити розмитий грунт. Зробити це простіше за все за допомогою геополімерних смол GeoResin.

Гідроізоляція шахт і тунелей

Такі підземні конструкції, як тунелі, трубопроводи та шахти можуть бути виконані зі збірних елементів. Для гідроізоляції і герметизації подібних споруд необхідно виконувати надійне закладення стиків і швів між елементами. Для закладення швів теж можна використовувати гелополімерні смоли, які ін’єктуються в місця сполучення елементів.

Шви і тріщини в стінках підземних конструкцій можна закладати, як з поверхні землі, без необхідності розкопки споруд, так і, якщо є можливість доступу персоналу, – зсередини об’єктів. При ін’єктувані геополімерів в місце контакту зовнішньої поверхні тунелю або шахти з грунтом матеріал, що розширюється може навіть потрапити всередину об’єкта, що буде свідчити про надійність виконаних робіт. В такому випадку зайвий матеріал просто зрізають зсередини конструкції і вичищають всі внутрішні поверхні.

Зменшення вологоємності грунту

Одна з причин порушення гідроізоляції підземних споруд (підвалів, фундаменту і т.д.) – недостатня твердість грунту, прилеглого до стінок споруди. Пухкий грунт по периметру споруди може просідати і вбирати в себе зайву вологу, внаслідок чого зовнішні стіни нижче рівня грунту будуть намокати.

Щоб зупинити такий процес, виконують ін’єктування геополімерних смол в товщу пухкого ґрунту зворотної засипки. Завдяки цьому вдається збільшити щільність і посилити грунт, що знизить його вологоємність. Непрямим наслідком подібної процедури теж стає гідроізоляція конструкції.