30.11 2021

ЛІКВІДАЦІЯ ОСІДАННЯ І РЕМОНТ БЕТОННИХ БАСЕЙНІВ

Зниження рівня води в бетонному басейні може бути викликано різними причинами. Крім природного випаровування і проблем з несправним трубопроводом можливі більш серйозні ситуації, коли через просідання фундаменту в басейні утворюються тріщини. В цьому випадку необхідні термінові відновлювальні роботи.

Тріщини в бетонних басейнах виникають через нерівномірне осідання бетонної чаші, причина якої – погане ущільнення грунту або замокання грунту в районі басейну, наприклад, прорив водогінних комунікацій. Оскільки поява тріщин призводить до витоку води, неминуче подальше погіршення ситуації. Грунт під басейном буде розмиватися ще сильніше і в підсумку експлуатувати об’єкт стане неможливо.

Щоб виправити ситуацію, недостатньо просто закрити і гідроізолювати тріщини в бетоні. Перш за все, необхідно усунути причину виникнення тріщин. Якщо їх поява викликана нерівномірним осіданням конструкції, слід посилити грунт під басейном, а також стабілізувати його фундамент. Зробити це можна лише за 1-2 дні без проведення бетонних і земляних робіт. Для цього потрібно скористатися методом глибинного ін’єктування геополімерів GeoResin.

Технологія Deep Lifting

Усунення тріщин, які викликані нерівномірним осіданням бетонних басейнів, вимагає комплексного підходу. Перш за все, потрібно заповнити в грунті порожнечі, які утворилися під басейном, а також при необхідності посилити надмірно зволожений грунт. Часто потрібно не тільки зупинити просідання і стабілізувати становище басейну, а й здійснити підйом бетонної конструкції. І тільки потім, після усунення причини, має сенс закладати і гідроізолювати тріщини в бетоні.

Для підйому і стабілізації положення басейну в грунті, підходить метод ін’єктування геополімерів Deep Lifting, який виконує компанія GeoResin. Даний метод передбачає введення в грунт під басейном геополімерного матеріалу, який розширюється і заповнює в грунті всі порожнечі. При цьому геополімери витісняють воду і підсилюють ослаблений і надмірно зволожений грунт, додатково виконуючи функцію гідроізоляції конструкції в горизонтальній площині. Ін’єктування проводиться через свердловини діаметром 8-16 мм, які закладаються відразу після завершення робіт. Проведення ін’єкцій можливо по периметру басейну, а також безпосередньо в основу чаші.

Принцип дії геополімерів

Метод ін’єктування геополімерів GeoResin характеризується неруйнуючим впливом і надзвичайно ефективний для посилення грунту і стабілізації положення бетонних конструкцій. Геополімерні смоли GeoResin створюють потужний вертикально спрямований тиск, який дозволяє повернути осівший басейн на проектний рівень і усунути причину виникнення тріщин у бетонній чаші.

Процес підйому і стабілізації басейну відбувається під ретельним контролем фахівців і регулюється за допомогою лазерного нівеліра (точність до ± 1 мм). При цьому структура геополімерних смол GeoResin володіє гідроізоляційними і водовідштовхувальними властивостями. Матеріал GeoResin не вступає в контакт з водою і довгий час зберігає свої характеристики, в тому числі, і в надмірно вологому середовищі.