22.02 2022

ПІДЙОМ І ЗМІЦНЕННЯ ФУНДАМЕНТІВ ПРОМИСЛОВИХ ОБ'ЄКТІВ

Геополімерні смоли знайшли своє застосування в сфері ремонту та реконструкції промислових і виробничих підприємств. Геополімери можна використовувати, як для посилення фундаменту експлуатованих споруд, так і при модернізації приміщень під установку більш потужного устаткування.

Промислові будівлі в процесі експлуатації часто піддаються надмірним навантаженням. Це може бути, як статичні навантаження, зумовлені особливостями механічного виробництва, так і безперервні динамічні дії і вібрації, що викликаються ходом виробничого процесу.

Подібні навантаження можуть призводити до ущільнення грунту під фундаментом і підлогою першого поверху споруди, а також до просідання окремих ділянок фундаменту під впливом виробничих механізмів. Виправити ситуацію і усунути причину просідання фундаменту можна за допомогою ін’єктування в грунт геополімерних смол GeoResin.

Підсилення фундаментів працюючих підприємств

Роботи по ін’єктуванню геополімерів проводяться швидко і з мінімальними перешкодами для виробничого процесу. Для ін’єктування використовують компактні мобільні установки, які нагнітають геополімерний матеріал через отвори в підлозі першого поверху або в покритті (грунті) по периметру будівлі. Процес введення геополімерів проводиться через труби малого діаметра. Затвердіння смол і збільшення несучої здатності фундаменту відбувається в лічені хвилини.

Важливо і те, що використання геополімерів для посилення ділянок фундаменту і грунту основи, які піддаються надмірним динамічним навантаженням, дуже ефективно. Справа в тому, що ці матеріали мають властивість еластичності і здатні відновлювати свій об’єм після завершення надлишкового динамічного впливу.

Модернізація промислових об’єктів

Реконструкція старих промислових споруд найчастіше має на увазі необхідність збільшення межі допустимих навантажень на фундамент і підлогу першого поверху будівлі. Це потрібно зробити при нарощуванні виробничих потужностей, цільової переорієнтації приміщення, збільшенні вантажообігу підприємства і т.д. Адже найчастіше установка більш потужного обладнання передбачає більш сильний вплив на грунт під фундаментом.

Якщо приміщення не розраховане на подібне навантаження, грунт під фундаментом теж можна підсилити за допомогою методу Deep Lifting. Для цього за аналогічною схемою виконують ін’єктування геополімерів в грунт основи на значну глибину, що призводить до зміцнення фундаменту всієї споруди. Ін’єктування проводиться до тих пір, поки грунт не набуде необхідні показники несучої здатності.