19.04 2022

ВИРІВНЮВАННЯ ТА ПІДЙОМ БЕТОННИХ ПІДЛОГ ПРОМИСЛОВИХ І АДМІНІСТРАТИВНИХ БУДІВЕЛЬ

Бетонна підлога першого поверху господарських і виробничих приміщень може почати просідати. Також можлива деформація і перекіс окремих бетонних плит, пошкодження бетонних елементів в місцях швів і т.д. Щоб відремонтувати і вирівняти бетонну підлогу не обов’язково переривати виробничий процес і демонтувати обладнання.

У разі якщо підлога першого поверху господарського або виробничого приміщення виконана з бетонних плит, осідання окремих елементів допустимо в певних межах. Всі підготовчі роботи при облаштуванні підлоги повинні бути зроблені на високому рівні, інакше через деякий час експлуатації приміщенню буде потрібно ремонт бетонних підлог. Сильно осівші і нестійкі бетонні елементи, а також просівші чи пошкоджені края плит будуть заважати нормальному ходу виробничих процесів.

Ремонт бетонних підлог

Усунути деформацію бетонної підлоги, підняти і вирівняти становище окремих бетонних плит підлоги першого поверху можна за допомогою технології Floor Lifting. Роботи можуть бути проведені в найкоротші терміни, без демонтажу обладнання. Це дозволяє заощадити час і кошти, що неможливо при застосуванні застарілих методів ремонту бетонних підлог.

При цьому під час ремонту бетонних підлог за технологією Floor Lifting навантаження на бетонну підлогу є не недоліком, а навпаки перевагою. Іноді має сенс навіть спочатку встановити нове обладнання, і тільки потім виконати роботи по корекції рівня бетонної підлоги. Маючи значні вагові навантаження, простіше направити максимальні зусилля при ін’єктувані геополімерів на більш низькі шари грунту. Грунт ущільнився під задане навантаження, що дозволить отримати більш стабільну поверхню підлоги.

Технологія вирівнювання бетонних підлог

При ремонті бетонної підлоги за технологією Floor Lifting проблемні ділянки підлоги можуть бути введені в експлуатаційний стан максимально оперативно. Простій та витрати, пов’язані з видаленням і заміною бетонних підлог, тут фактично відсутні. А сама технологія із мінімальним впливом на бізнес-процеси замовника.

Для того щоб вирівняти горизонтальне положення бетонних плит, безпосередньо під плиту проводять серії ін’єкцій геополімерів через отвори діаметром 8-12 мм. Складові компоненти матеріалу змішуються на спеціальному обладнанні, хімічна реакція розширення геополімерів починається майже миттєво. Геополімерний матеріал заповнює порожнини і порожнечі, розширюється і ущільнює слабкі по несучій здатності шари грунту під плитою.

Ущільнення грунту відбувається в радіусі від 0,50 м від місця ін’єктування, а при подальшому введенні геополімерів формується шар з несучою здатністю, який стає точкою опори для підйому бетонної плити підлоги. Процес підйому є контрольованим і моніториться по ходу роботи. Точність підйому становить ± 1 мм. Після закінчення робіт отвори для ін’єктування закладають.

Ремонт підлоги холодильних приміщень

До холодильних складських приміщень висувають особливі вимоги по теплоізоляції. Для того щоб підтримувати мінусову температуру всередині приміщення, подібні конструкції спеціальним чином утеплюють з усіх боків, включаючи не тільки стіни і верхнє перекриття, а й підлогу.

Якщо під холодильне приміщення потрібно переобладнати існуючий склад, який не обладнано надійною теплоізоляцією, для вирівнювання і утеплення підлоги або бетонного плитного фундаменту теж можна використовувати геополімери.

Під час ін’єктування тут відбувається вирішення двох завдань. По-перше, виконується посилення і ущільнення грунту, що дає можливість підготувати підлогу першого поверху до збільшення навантажень. По-друге, додатковий шар геополімерів під фундаментом або підлогою першого поверху виступає в якості теплоізоляційного матеріалу. У цьому випадку немає необхідності нести додаткові витрати на облаштування теплоізоляції підлоги холодильної камери.