16.11 2021

ВИРІВНЮВАННЯ І СТАБІЛІЗАЦІЯ ПОКРИТТЯ АЕРОДРОМУ

Інтенсивна експлуатація аеродромів може з часом привести до небезпечного просідання покриття. Підйом і стабілізація бетонних плит льотного поля традиційними методами загрожує виведенням об’єкту з експлуатації на тижні або місяці. Відновлення ж покриття за допомогою технологій GeoResin займе лічені дні або навіть години.

Просідання аеродромних бетонних плит може бути викликано різними причинами. Серед них – зростання навантаження на аеропорт і невідповідність проекту сучасним вимогам, пошкодження дренажної системи льотного поля, природній знос об’єкту і так далі. Найчастіше просілі, потріскані або трохи викривлені бетонні плити руліжних доріжок і злітно-посадкових смуг в межах допустимих значень можуть не нести прямої загрози і не створювати аварійно-небезпечних ситуацій. Однак проблеми можуть виникнути, наприклад, при різкій зміні погодних умов. Скажімо, випадання надмірної кількості опадів при різкому падінні температури, може привести до утворення небезпечного шару льоду на поверхні покриття аеропорту.

Посилення грунту під покриттям

Виправити ситуацію можна оперативним втручанням в стан грунту під бетонними плитами льотного поля аеродрому. Щоб виконати традиційну операцію щодо посилення грунту, підйому і стабілізації положення аеродромних бетонних плит, часто потрібно провести повний демонтаж плит на території просівшої ділянки з подальшим відновленням покриття.

При цьому для виконання аналогічних операцій щодо посилення грунту і вирівнювання положення бетонних плит льотного поля за допомогою технологій GeoResin, здійснювати демонтаж покриття не потрібно. Достатньо лише пробурити в бетоні або в стиках між плитами кілька отворів діаметром 16 мм і подати на необхідну глибину багатокомпонентний геополімерний матеріал.

Специфіка технології

Унікальна властивість геополімерних смол GeoResin полягає в тому, що вони розширюються і набирають високу міцність всього через 15 хвилин після проведення ін’єкцій. Відразу ж після проведення робіт відновлену ділянку можна експлуатувати в режимі допустимих навантажень: стабілізована ділянка льотного поля витримує повну вагу авіалайнера.

Таким чином, для повного відновлення робочого стану покриття аеродрому часто не потрібно не тільки закривати об’єкт на тривалий час, а й змінювати розклад рейсів. Потрібні роботи можуть бути виконані з урахуванням трафіку, в нічний час доби, коли природна навантаженність на аеропорт невисока. Важливою перевагою технологій геополімерного ін’єктування GeoResin є і повна автономність обладнання: необхідні для роботи техніка та матеріали компактно розміщуються в пересувному комплексі, що не створить обмежень для пересування літаків по решті території аеродрому.

Дві методології

Для ремонту покриття льотного поля зазвичай застосовують дві технології геополімерного ін’єктування. Щоб посилити грунт на глибині в кілька метрів, використовують технологію глибинного ін’єктування Deep Lifting. Для безпосереднього вирівнювання положення бетонних плит застосовують метод Floor Lifting із здійсненням ін’єкцій під самі плити. При цьому положення бетонних плит легко регулювати в реальному часі під час виконання ін’єкцій геополімерними смолами. Для цього використовують спеціальні надточні лазерні рівні, здатні фіксувати рух в межах до ± 1 мм.