08.02 2022

ЗМІЦНЕННЯ І СТАБІЛІЗАЦІЯ БЕРЕГІВ ВОДОЙМ

Геополімерні смоли GeoResin представляють собою матеріал, який не вступає в контакт з водою і здатний зберігати стабільний стан у вологому середовищі. Це дає можливість використовувати геополімери для зміцнення берегової лінії водоймищ і посилення грунту прибережної зони.

Водній ерозії – поступовому руйнуванню через безперервний вплив рідини – можуть піддаватися не тільки берега великих озер, морів і річок. Не меншу небезпеку для прибережного грунту, а значить і для сусідніх будівель несуть неграмотно облаштовані ставки-накопичувачі, приймачі стічних вод, невеликі озера з підземними джерелами, слабо укріплені дамби і т.д.

Щоб не допустити виникнення аварійних ситуацій, які загрожують проривом укріплень або обваленням ґрунту берегової лінії, слід посилити прибережний грунт і зміцнити берег водойми.

Традиційні складності

Коли загроза розмиття прибережної зони не стоїть в пріоритеті, відновлення берега і зміцнення аварійного грунту може проводитися за залишковим принципом.

Наприклад, через неможливість провести повну реконструкцію укріплень, застосовують тимчасові рішення (скажімо, періодичне посилення грунту щебенем). Подібний підхід у довгостроковій перспективі в результаті виявляється тривалим, трудомістким і витратним. При цьому виникає необхідність використання важкої будівельної техніки і проведення великих земляних робіт.

При використанні геополімерних смол GeoResin можливо одноразове капітальне рішення проблеми посилення грунту. Відновлення властивостей грунту за допомогою геополімерів проводять швидко і ефективно, залучаючи компактні мобільні установки, які вводять багатокомпонентні геополімери через невеликі отвори діаметром 8-16 мм.

Технологія посилення грунту

Для посилення аварійних ділянок берегової лінії і відновлення зруйнованих берегоукріплень (наприклад, насипних кам’яних дамб) за допомогою геополімерних смол використовують метод глибинного ін’єктування Deep Lifting. Ін’єкції геополімерів здійснюють на глибину від 1,5 м і більше. При цьому серія з декількох ін’єкцій на різну глибину дає можливість сформувати прямо в товщі грунту потужний водонепроникний екран.

Багатокомпонентні геполімерні смоли набирають міцність протягом 15 хвилин після завершення ін’єкцій і відразу ж створюють водонепроникну перешкоду, здатну витримувати багатотонне навантаження. Структура геополімерів забезпечує укріпленню гідроізоляційні і водонепроникні властивості і дає йому можливість тривалий час зберігати стабільний стан у вологих і водонасичених середовищах.

Для посилення структури берега можна проводити ін’єкції і в існуючу берегову лінію, сформовану з каменів і валунів. В такому випадку геополімерна смола буде поступово заповнювати простір між валунами, в результаті чого буде сформовано монолітний масив.

Особливості геополімерів

Підвищена вологість ніяк не впливає на якість затвердіння матеріалу GeoResin. Крім того, геополімерні смоли – повністю інертний і екологічно безпечний матеріал. Його застосування не порушує біологічної рівноваги у водоймах.